Ale tu sa kradne viac...

Autor: Vladimír Krátky | 19.2.2016 o 15:41 | Karma článku: 7,68 | Prečítané:  2743x

Výroky P. Kažimíra v RTVS spred 4 rokov, ohľadne ne-schopnosti vlády FICO I. postihovať miliardové úniky na DPH a dnes, po 2. Ficovej vláde sú takmer identické.

Pred niekoľkými dňami bloger Tomas Kratky poukázal na úsmevné výroky P. Kažimíra v RTVS spred 4 rokov, ohľadne ne-schopnosti vlády FICO I. postihovať miliardové úniky na DPH. Po tom, čo bol 4 roky štátnym tajomníkom na ministerstve financií, sa ako novo - vymenovaný minister financií chystal v roku 2012 začať robiť poriadky.

P. Kažimír :   
... bez toho, že zopár ľudí nebude popravených na námestí ... tak to nepôjde.
Moderátor :  
...  ak tomu dobre rozumiem, tak hlavné opatrenie nie je ani tak nejaké systémové, ale to že sa proste niekto zavrie.
P. Kažimír :   
Tak - ha, ha - áno aj, len to nesmie skončiť s tým, že po 2 dňoch bude proste vonku a bude v Smotánke. ...   
http://tomaskratky.blog.sme.sk/c/402509/sibenica-na-namesti-smotanka-a-danove-uniky.html

Po Počiatkovi to však asi nešlo až tak jednoducho, ako si predstavoval ... . Jeho výroky spred 4 rokov a dnes sú takmer identické. Pozrite si diskusiu v súkromnej TV z 15.02.2016:
http://www.ta3.com/clanok/1078330/m-zeman-o-migracii-a-eu-danova-prognoza.html

P. Kažimír  ( od 32:55 min. )  :
 „ ... na jednej strane je možno dôkaz o tom, že niekto spáchal takýto trestný čin, tú robotu si urobí polícia, následne obvinenie zo strany prokuratúry ... . Ale čo keď súdy potom ponechajú takéhoto človeka, alebo takúto skupinu kľudne v danom regióne žiť a ešte sa aj vlastne chváliť výsledkami svojej práce  ...  “

Mimochodom, ako je to v skutočnosti s proklamovanými úspechmi pri výbere daní vysvetlil spolu-diskutujúci  I. Švejna  ( od 24:18 min. ) :
„ ... a stále sme na chvoste EU, čo sa týka efektivity výberu napríklad DPH ... ten údaj v tej prognóze  bol 14,57 %, tá efektívna miera zdaňovania, je nižší, ako bol začiatok prvej Ficovej vlády. To znamená, ... počas Dzurindovej vlády (( pred 10 rokmi ! )) bol vyšší výber, ako teraz ...“  (!)

I.Švejna ( od 34:27 min. ) :
„ Pán minister povedal krásne ... nech sa kradne aspoň, teda ironicky, ako je v priemere v EU, ale tu sa kradne viac ... “

Kto tu  vládne 8 rokov ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?