Plačem za Andrejom Dankom !

Autor: Vladimír Krátky | 7.4.2020 o 21:30 | (upravené 8.4.2020 o 0:34) Karma článku: 3,82 | Prečítané:  917x

Dnes by tu bolo veselšie, určite  by sme sa aj zasmiali,   hoci asi len cez slzy .  Ale hlavne - mali by sme to Ministerstvo cestovného ruchu .  Asi zbytočné, až nezmyselné, ale mali a dnes by možno trochu pomohlo ... .

Riešenie problematiky cestovných kancelárií a ich klientov dnes u nás, zdá sa, nikoho kompetentného príliš netrápi .
Niektorí oslovení ( kompetentní ? )  sa dušujú, že už, už niečo oficiálne „ príde “, ale stále nič nechodí, hoci je to témou už viac, ako 3 týždne .
Komunikácia o navrhovaných riešeniach zatiaľ zakaždým uviazla,  a potom už len ticho po pěšine ... . 
Iní, hoci by im to z titulu vysokej funkcie malo byť psou povinnosťou, ani len nereagujú .

Niekoľko menších cestovných kancelárií u nás zabezpečuje školské poznávacie a jazykové pobyty žiakov a študentov do zahraničia .
Hlavná časť sezóny takýchto zájazdov je od marca, do konca školského roka, teda do konca júna.
Teda teraz, a ona sa ani len nezačala !
Presne na jej začiatku  dorazil Vírus .
Podstatnú časť zinkasovaných platieb klientov - CK zaplatili zahraničným zmluvným partnerom, od ktorých tieto prostriedky nevedia dostať späť ( letenky, miestna dopravy, ubytovanie, školné v jazykových školách, sprievodcovia, ... ) .
Niektorí zahraniční partneri navrhujú preloženie zájazdov na 2021,  iní ponúkajú vouchery, ktoré bude možné uplatniť si do 12, resp. 24 mesiacov .
Avšak na Slovensku, v súlade so zlým a nekorektným Zákonom o zájazdoch, majú dnes CK do 14 dní vracať  klientom platby .
Kvadratúra kruhu .
Nič zlého neurobili, práve naopak a teraz majú na krku nezriedka „ krvilačných “  klientov, ktorí  vznášajú  ( plošne ) nesplniteľné nároky a vyvíjajú tlaky rôzneho  (bez)charakteru ... .
Tí, keď chceli poslať svoje deti do sveta za poznaním a zážitkami, zrejme neriešili existenčné problémy, a teraz, keď sa celý svet pokazil, nechcú nijako participovať na férovom riešení problému .
Priznávajú, že rozumejú situácií, ale  bojujú za prednostné uspokojenie práve svojich nárokov, napríklad aj na úkor klientov - rodičov spolužiakov svojich roztomilých ratolestí ... . 
Podobné nároky niekoho z vedľajšieho mesta, resp. systémové riešenie ich vôbec nezaujíma .

V TV však  denno denne vidíme tlačovky s  reprezentantmi veľkých a malých podnikateľov, zlodejov, privatizérov, odborárov, leasingových spoločnosti a ďalších, ako si hľadajú a pod tlakom aj  nachádzajú cestičky k peniazom na zahojenie predovšetkým vlastných boľačiek ... .

PS
Andrej, Andrej, prečo si nás nechal takto napospas ... ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Deje sa tu ukážkové prevzatie moci (píše Samo Marec)

Takto ste si predstavovali lepšie Slovensko?


Už ste čítali?