Toto je Slovensko .

Autor: Vladimír Krátky | 1.8.2020 o 23:46 | (upravené 2.8.2020 o 0:58) Karma článku: 4,99 | Prečítané:  657x

Roky rokúce nadávam v lete na slovenských politikov, televízie,  ostatné média a všakovaké inštitúcie, že už v druhej polovici júna začínajú všetci dovolenkovať a v zemi zavládne „dolce far niente“ ... .

V televíziách sú radikálne okýptené diskusie, akoby sa počas tých ( povedzme ) 10 týždňov nič zásadné nedialo, program TV tvoria reprízy repríz druho a treťotriednych programov, dostať sa k lekárovi je ešte podstatne zložitejšie, ako  počas „ nedovolenkového “ obdobia, atď. ... .
Dobre, tento rok potiahli politici kvôli Covidu a veciam s tým spojeným o niekoľko málo dní dlhšie  .

Ale v takom Česku aj teraz aktívne riešia Covid, pripravujú sa na druhú vlnu,  debatujú o tom v televíziách,  plánujú 25 000 testov denne a logistiku s tým spojenú, riešia ekonomické dopady krízy, analyzujú možnosti  využitia Fondu ekonomickej obnovy, nakoľko to treba naplánovať a doručiť do Bruselu už o 3 mesiace .
Napríklad zajtra o 12:00 bude na ČT 1  v Otázkach Václava Moravce - Švejnar, Pilný, Salomon ( nie, ten program nemá dovolenku ani počas dovolenky ... ) .

A u nás sa zabávame a naši susedia sa čudujú, s akou ľahkosťou ignorujeme správy z okolitého sveta o dynamickom náraste ochorenia Covid 19 :

https://www.krone.at/2201651

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Európski ministri by mali začať vedrami popola na vlastné hlavy

Možnosť, že Orbán vrazí nohu medzi dvere, nie je iba teoretická.


Už ste čítali?