Mám home office, deti dištančnú a tu v hlavnom meste sa trápime s predpotopným internetom

Autor: Vladimír Krátky | 28.11.2020 o 22:40 | Karma článku: 3,48 | Prečítané:  291x

Narodil som sa v Bratislave a pred 1/4 storčím sme sa presťahovali na dedinu . Tá je mestskou časťou hlavného mesta . Vtedy tam však  neboli žiadne bytovky, žiadne betónové monštrá a to bol jeden dôvodov sťahovania .  

V iných okrajových mestských častiach Mesta bytovky a s tým spojené masové prisťahovalectvo z celého Slovenska vtedy boli(o) .
Aj tu však starousadlíci postupne podľahli mámeniu mamonu,  popredávali polia, role, záhumienky a demokracia vytvorila priestor voleným zastupičom, až na výnimky ich rodinným príslušníkom,  aby svojim rodným spôsobili rôzne ujmy a príkoria, lebo nezriedka zastupovali záujmy práve iných ... .
Takže teraz nám tu vyrastá  betónová džungľu, s rozostupmi bytoviek podstatne menšími ako za komunistu, majú tam však optickú sieť, kruhový objazd na výjazd na upchatú „ okresku “ do   Mesta ,  moderný obchod, chodníky, nové komunikácie .

Sídlisko v Z.B. 1 (VK)


My z  dediny  chodíme do toho obchodu nakupovať, lebo ten, čo bol kedysi uprostred dediny po revolúcií predali a teraz je tam  posil(ň)ovňa a kancelárie .

Internet už máme  2 - 3 roky použiteľný .  Vydupal som výnimku (?) - vraj VDSL,  aspoň tak mi to, po niekoľkoročných súbojoch, keď to šľapalo max.   5 -7  MB, Telekom tvrdil .
Teraz občas lízne aj úžasných 30 MB, ale že viac z toho hliníkového drôtu, ktorým nám šťavu posielajú zo starej ústredne,  nedokážu vymačkať .  Žiadna optika, či káblovka .
Perspektíva moderny 21. storočia v nedohľadne .
Za starostom vraj boli pred časom nejakí namakaní startupisti, že optiku naťahajú v dedine po stĺpoch, ale nedohodli sa .
Do toho výpadky elektriny, kolísanie tlaku vody ( aj domáce spotrebiče trpia ), lebo veď aj novodobí budovatelia musia tie monštrá nejako pripojiť na siete .
Cesta do Mesta  sa rozpadáva, ranné a večerné zápchy sú normou a priestor medzi  dedinou a        Mestom sa zahusťuje  štýlovou výstavbou .
Zastupiči roky nedokážu vyrokovať s Mestom a Ministerstvami výnimku pre obyvateľov dediny ( a okolia ) na diaľničnú známku na D2 v dĺžke 5 km po odbočku Stupava, pričom tá je na chlp ešte v intraviláne  dediny a tým pádom aj Mesta .

Zjazd z D2 na Stupava a Z.B. (VK)


To by mimoriadne odľahčilo zápchy na starej okreske do Mesta ( kedysi hlavný ťah Bratislava - Brno - Praha ), ale who cares ... .
Jazdíme teda po Meste a platíme, akoby sme išli po diaľnici do Košíc  ☼ ☼ ☼ .

Takže, vážené vlády, len ďalej delimitujte kompetencie na nižšie a nižšie úrovne .
Vďaka špičkovému školstvu, národnej tradícií a histórii si tam vzdelaní, rozhľadení, sveta skúsení spoluobčania  spomedzi seba zvolia sebepodobných, zodpovedných, rozhľadených, pracovitých  zastupičov, ktorí budú  kompetentne riešiť ich problémy .  Veď to poznáte, stačí sa pozrieť do zrkadla ... .    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

VšZP nechce dôchodkyni preplatiť liek, bez ktorého by už bola polroka mŕtva

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.

Minúta po minúte: Stále nie je jasné či sa od pondelka otvoria školy

Na Slovensku sa skončilo celoplošné testovanie.

Archívny rozhovor

Bývalý spolumajiteľ Plusky o dohode s Pentou: Cítim sa podvedený

Šimák zomrel vo veku 72 rokov.


Už ste čítali?